Rzeźba „Góral z klarnetem”

Numer inwentarzowyMOG/IV/1/396
NazwaRzeźba „Góral z klarnetem”
OpisRzeźba pełna malowana farbami olejnymi. Przedstawia mężczyznę ubranego w białe spodnie z czerwonymi lampasami i brązowym, szerokim pasem, przypominają one spodnie góralskie. Koszula biała z czerwonymi lamówkami wokół mankietów, kołnierzyka i zapięcia Na wierzchu ciemnobrązowa, krótka kamizelka z czarną lamówką wokół Na głowie czarny kapelusz . Mężczyzna grający na klarnecie.
Autorzy/miejsce wykonaniaPotas Marceli, Lutol
Techniki tworzeniarzeźba pełna
Data utworzenia
rekordu
1981-01-13
Datowanie muzealium1980
Sygnatury i napisy
Materiałydrewno
Bibliografia
Wymiarywysokość: 31 cm szerokość: 10 cm

Informacje o tym obiekcie opierają się na informacjach historycznych i mogą nie być obecnie dokładne lub kompletne. Badania obiektów są procesem ciągłym, a wiedza o tym obiekcie może nie odzwierciedlać najbardziej aktualnych informacji. Jeżeli zauważysz błąd lub masz dodatkowe informacje na temat tego obiektu napisz e-mail na adres digitalizacja@muzeumlubuskie.pl.

Właścicielem praw autorskich do utworu jest Muzeum Lubuskie im. Jana Dekerta w Gorzowie Wielkopolskim. Zezwala się na użytkowanie cyfrowych utworów w udostępnionej jakości niekomercyjnie, bez utworów zależnych pod warunkiem podania informacji o źródle i autorach. CC BY-NC-ND 4.0.

Warunki udostępnienia cyfrowych wizerunków muzealiów do użytku komercyjnego określa regulamin udostępnienia oraz cennik. Kontakt: wnioski@muzeumlubuskie.pl, tel. kom. 604 225 196.