Rzeźba żona wojownika masajskiego

Numer inwentarzowyMOG/IV/2/22
NazwaRzeźba żona wojownika masajskiego
OpisRzeźba wykonana z jednego kawałka drewna, dwubarwna – kolor ciała czarny, stroju i ozdób czerwony. Na szyi w uszach luźne ozdoby z paciorków czerwonych i białych. Podstawa przypomina zaokrąglony trójkąt. Rysy twarzy ostre, oczy w kształcie wydłużonych migdałów. Nagie piersi, ręce złożone z przodu
Uzupełnienie opisuZakup od Wiesława Walentynowicza z Chełmna
Autorzy/miejsce wykonaniaMasajowie; Tanzania; Afryka; Autor nieznany;