Rzeźba wojownik masajski

Numer inwentarzowyMOG/IV/2/21
NazwaRzeźba wojownik masajski
OpisRzeźba wykonana z jednego kawałka drewna, dwubarwna – kolor ciała czarny, stroju i ozdób czerwony. Na szyi w uszach luźne ozdoby z paciorków czerwonych i białych. Podstawa przypomina zaokrąglony trójkąt. Rysy twarzy ostre, oczy w kształcie wydłużonych migdałów. W prawej ręce trzyma rodzaj sztyletu o długości 13,5 cm, w lewej grot dzidy z kawałkiem drzewca o długości 13 cm (drzewce pierwotnie musiało być dłuższe, są bowiem ślady po złamaniu). Czarno – czerwona, w prawej dłoni sztylet.
Uzupełnienie opisuZakup od Wiesława Walentynowicza z Chełmna
Autorzy/miejsce wykonaniaMasajowie; Tanzania; Afryka; Autor nieznany;
Techniki tworzeniarzeźba pełna;
Data utworzenia
rekordu
2020-04-30
Datowanie muzealiumok. 1960
Sygnatury i napisy
Materiałydrewno;
Bibliografia
Wymiarywysokość: 72 cm;

Informacje o tym obiekcie opierają się na informacjach historycznych i mogą nie być obecnie dokładne lub kompletne. Badania obiektów są procesem ciągłym, a wiedza o tym obiekcie może nie odzwierciedlać najbardziej aktualnych informacji. Jeżeli zauważysz błąd lub masz dodatkowe informacje na temat tego obiektu napisz e-mail na adres digitalizacja@muzeumlubuskie.pl.

Właścicielem praw autorskich do utworu jest Muzeum Lubuskie im. Jana Dekerta w Gorzowie Wielkopolskim. Zezwala się na użytkowanie cyfrowych utworów w udostępnionej jakości niekomercyjnie, bez utworów zależnych pod warunkiem podania informacji o źródle i autorach. CC BY-NC-ND 4.0.

Warunki udostępnienia cyfrowych wizerunków muzealiów do użytku komercyjnego określa regulamin udostępnienia oraz cennik. Kontakt: wnioski@muzeumlubuskie.pl, tel. kom. 604 225 196.