Maska

Numer inwentarzowyMOG/IV/2/36
NazwaMaska
OpisNos wydatny, usta wydęte, widoczne cztery zęby, nos z dwoma guzami. Na policzkach po dwie skośne linie. W oczach szczeliny, uszy kabłąkowate. Na czole zdobienie w postaci kwadratów tworzących opaskę.
Uzupełnienie opisuZakup od Wiesława Walentynowicz z Chełmna
Autorzy/miejsce wykonaniaOkolice jeziora Czad; Afryka;
Techniki tworzeniarzeźba;
Data utworzenia
rekordu
2020-06-08
Datowanie muzealiumlata 1970
Sygnatury i napisy
Materiałydrewno;
Bibliografia
Wymiarywysokość: 80 cm; szerokość: 35 cm;

Informacje o tym obiekcie opierają się na informacjach historycznych i mogą nie być obecnie dokładne lub kompletne. Badania obiektów są procesem ciągłym, a wiedza o tym obiekcie może nie odzwierciedlać najbardziej aktualnych informacji. Jeżeli zauważysz błąd lub masz dodatkowe informacje na temat tego obiektu napisz e-mail na adres digitalizacja@muzeumlubuskie.pl.

Właścicielem praw autorskich do utworu jest Muzeum Lubuskie im. Jana Dekerta w Gorzowie Wielkopolskim. Zezwala się na użytkowanie cyfrowych utworów w udostępnionej jakości niekomercyjnie, bez utworów zależnych pod warunkiem podania informacji o źródle i autorach. CC BY-NC-ND 4.0.

Warunki udostępnienia cyfrowych wizerunków muzealiów do użytku komercyjnego określa regulamin udostępnienia oraz cennik. Kontakt: wnioski@muzeumlubuskie.pl, tel. kom. 604 225 196.