Rzeźba „Kobieta zbierająca winogrona”

Numer inwentarzowyMOG/IV/1/397
NazwaRzeźba „Kobieta zbierająca winogrona”
OpisRzeźba malowana. Stojąca kobieta trzyma w wyciągniętej do przodu ręce kiść winogrona, na lewym ręku zawieszony koszyk wypełniony winogronami. Ubrana jest w żółtą bluzkę rozpinaną z przodu, z małym kołnierzykiem Spódnica brązowa, długa, prosta, sięgająca do połowy łydki. Na niej przewiązany biały fartuch. Na nogach czarne półbuty. Na głowie zawiązana jasno-niebieska chustka.
Autorzy/miejsce wykonaniaPotas Marceli Lutol
Techniki tworzeniarzeźba
Data utworzenia
rekordu
1982-12-12
Datowanie muzealium1979
Sygnatury i napisy
Materiałydrewno
Bibliografia
Wymiarywysokość: 29 cm szerokość: 9 cm

Informacje o tym obiekcie opierają się na informacjach historycznych i mogą nie być obecnie dokładne lub kompletne. Badania obiektów są procesem ciągłym, a wiedza o tym obiekcie może nie odzwierciedlać najbardziej aktualnych informacji. Jeżeli zauważysz błąd lub masz dodatkowe informacje na temat tego obiektu napisz e-mail na adres digitalizacja@muzeumlubuskie.pl.

Właścicielem praw autorskich do utworu jest Muzeum Lubuskie im. Jana Dekerta w Gorzowie Wielkopolskim. Zezwala się na użytkowanie cyfrowych utworów w udostępnionej jakości niekomercyjnie, bez utworów zależnych pod warunkiem podania informacji o źródle i autorach. CC BY-NC-ND 4.0.

Warunki udostępnienia cyfrowych wizerunków muzealiów do użytku komercyjnego określa regulamin udostępnienia oraz cennik. Kontakt: wnioski@muzeumlubuskie.pl, tel. kom. 604 225 196.