Rzeźba „Praca zbiorowa”

Numer inwentarzowyMOG/IV/1/900
NazwaRzeźba „Praca zbiorowa”
OpisDwie kobiety i mężczyzna wypiekający chleb. Łysiejący mężczyzna, ubrany w kaftan i wysokie buty tłucze ziarno w stępie ręcznej. Stoi on tyłem dom pieca. Obok kobieta formuje bochenki chleba i układa je na stojącej przy niej ławie. Na ławie znajduje się też dzieża. Kobieta ta jest ubrana w długą spódnicę i koszulę z podwiniętymi rękawami oraz chustkę zawiązaną pod brodą. Druga niewiasta ubrana jest podobnie – zamiast koszuli ma kaftan. Wkłada ona uformowane bochny chleba za pomocą łopaty do pieca.Piec na planie trójkąta pokryty jest żłobieniami imitującymi cegłę. Tuż przy czeluści widoczne drewno. Na piecu leży dwójka dzieci przyglądająca się pracy. Niedaleko czeluści widoczna kołyska. Rzeźba bejcowana na brązowo.
Uzupełnienie opisuZakup od twórcy, pochodzącego z Wileńszczyzny Eugeniusza Szeligi
Autorzy/miejsce wykonaniaSzeliga Eugeniusz; Gorzów Wlkp.;
Techniki tworzeniarzeźba pełna;
Data utworzenia
rekordu
1984-02-10
Datowanie muzealium1983
Sygnatury i napisy
Materiałydrewno lipowe;
Bibliografia
Wymiarydługość: 32 cm; szerokość: 19 cm; wysokość: 21 cm;

Informacje o tym obiekcie opierają się na informacjach historycznych i mogą nie być obecnie dokładne lub kompletne. Badania obiektów są procesem ciągłym, a wiedza o tym obiekcie może nie odzwierciedlać najbardziej aktualnych informacji. Jeżeli zauważysz błąd lub masz dodatkowe informacje na temat tego obiektu napisz e-mail na adres digitalizacja@muzeumlubuskie.pl.

Właścicielem praw autorskich do utworu jest Muzeum Lubuskie im. Jana Dekerta w Gorzowie Wielkopolskim. Zezwala się na użytkowanie cyfrowych utworów w udostępnionej jakości niekomercyjnie, bez utworów zależnych pod warunkiem podania informacji o źródle i autorach. CC BY-NC-ND 4.0.

Warunki udostępnienia cyfrowych wizerunków muzealiów do użytku komercyjnego określa regulamin udostępnienia oraz cennik. Kontakt: wnioski@muzeumlubuskie.pl, tel. kom. 604 225 196.