Wazon

Numer inwentarzowyMOG/II/1/1133
NazwaWazon
OpisWazon w formie amfory na okrągłej stopie z ozdobnymi uchwytami, złoconymi. Na brzuścu naczynia przedstawiony w układzie kontynuacyjnym pejzaż architektoniczny w „typie włoskim”, ze sztafażem, malowanym sepią na beżowym tle. Wazon dołem i górą złocony.
Uzupełnienie opisuDar dr Carli Müller
Autorzy/miejsce wykonaniaNieokreślona wytwórnia
Techniki tworzeniamalowanie naszkliwne, złocenie
Data utworzenia
rekordu
2017-06-21
Datowanie muzealiumpocz. XIX w.
Sygnatury i napisy
MateriałyPorcelana, farby naszkliwne, złoto
Bibliografia
Wymiarywys.: 21,5 cm

Informacje o tym obiekcie opierają się na informacjach historycznych i mogą nie być obecnie dokładne lub kompletne. Badania obiektów są procesem ciągłym, a wiedza o tym obiekcie może nie odzwierciedlać najbardziej aktualnych informacji. Jeżeli zauważysz błąd lub masz dodatkowe informacje na temat tego obiektu napisz e-mail na adres digitalizacja@muzeumlubuskie.pl.

Właścicielem praw autorskich do utworu jest Muzeum Lubuskie im. Jana Dekerta w Gorzowie Wielkopolskim. Zezwala się na użytkowanie cyfrowych utworów w udostępnionej jakości niekomercyjnie, bez utworów zależnych pod warunkiem podania informacji o źródle i autorach. CC BY-NC-ND 4.0.

Warunki udostępnienia cyfrowych wizerunków muzealiów do użytku komercyjnego określa regulamin udostępnienia oraz cennik. Kontakt: wnioski@muzeumlubuskie.pl, tel. kom. 604 225 196.