Cymbały

Numer inwentarzowyMOG/IV/1/1187
NazwaCymbały
OpisPodstawą jest pudło rezonansowe – płaska skrzynka w kształcie trapezu, nad którą przebiegają rzędy strun. Bogato intarsjowane i inkrustowane masą perłową, 2 pary pałeczek do grania. Inkrustracja i intersja jako motywy zdobnicze umieszczone w partii centralnej w postaci dwóch kolistych rozetek będących ozdobą otworów rezonansowych. U lewego boku stalowe sztyfty do zaczepiania strun, u prawego kołki stroikowe do zaczepiania i strojenia strun
Uzupełnienie opisuZakup od autora – Michała Bałtucha
Autorzy/miejsce wykonaniaBałtucha Michał Dołgniewo
Techniki tworzenia
Data utworzenia
rekordu
1977-09-22
Datowanie muzealiumok. 1948
Sygnatury i napisy
Materiałydrewno macica perłowa struny stalowe
Bibliografia
Wymiarydługość: 110 cm szerokość: 46 cm wysokość: 11 cm

Informacje o tym obiekcie opierają się na informacjach historycznych i mogą nie być obecnie dokładne lub kompletne. Badania obiektów są procesem ciągłym, a wiedza o tym obiekcie może nie odzwierciedlać najbardziej aktualnych informacji. Jeżeli zauważysz błąd lub masz dodatkowe informacje na temat tego obiektu napisz e-mail na adres digitalizacja@muzeumlubuskie.pl.

Właścicielem praw autorskich do utworu jest Muzeum Lubuskie im. Jana Dekerta w Gorzowie Wielkopolskim. Zezwala się na użytkowanie cyfrowych utworów w udostępnionej jakości niekomercyjnie, bez utworów zależnych pod warunkiem podania informacji o źródle i autorach. CC BY-NC-ND 4.0.

Warunki udostępnienia cyfrowych wizerunków muzealiów do użytku komercyjnego określa regulamin udostępnienia oraz cennik. Kontakt: wnioski@muzeumlubuskie.pl, tel. kom. 604 225 196.