Zegar podróżny z budzikiem

Numer inwentarzowyMOG/II/1/739
NazwaZegar podróżny z budzikiem
OpisW mosiężnej ażurowej obudowie, z przedst. alegorii pór roku.
Uzupełnienie opisu
Autorzy/miejsce wykonaniaJapy Freres Paryż Francja
Techniki tworzeniaodlew cyzelowanie srebrzenie
Data utworzenia
rekordu
2016-04-26
Datowanie muzealium3 ćw. XIX w.
Sygnatury i napisyNa odwrocie na płytce osłaniającej mechanizm zegara, poniżej dzwonka, w eliptycznym polu znak wytwórni z pamiątkowym napisem: JAPY FRERES AND CIE EXPOSITION / 1855 / GRANDE / MED /D’HONNEUR /.
Materiałymosiądz szkło emalia
Bibliografia
WymiaryGABARYTY: 21,5 x 11,6 cm WYMIARY: głębokość obudowy 10,5 cm, futerał 21,1 x 13,2 cm, głębokość futerału 12,9 cm.

Informacje o tym obiekcie opierają się na informacjach historycznych i mogą nie być obecnie dokładne lub kompletne. Badania obiektów są procesem ciągłym, a wiedza o tym obiekcie może nie odzwierciedlać najbardziej aktualnych informacji. Jeżeli zauważysz błąd lub masz dodatkowe informacje na temat tego obiektu napisz e-mail na adres digitalizacja@muzeumlubuskie.pl.

Właścicielem praw autorskich do utworu jest Muzeum Lubuskie im. Jana Dekerta w Gorzowie Wielkopolskim. Zezwala się na użytkowanie cyfrowych utworów w udostępnionej jakości niekomercyjnie, bez utworów zależnych pod warunkiem podania informacji o źródle i autorach. CC BY-NC-ND 4.0.

Warunki udostępnienia cyfrowych wizerunków muzealiów do użytku komercyjnego określa regulamin udostępnienia oraz cennik. Kontakt: wnioski@muzeumlubuskie.pl, tel. kom. 604 225 196.