Aparat małoobrazkowy Kodak Bantam

Numer inwentarzowyMOG/VII/617
NazwaAparat małoobrazkowy Kodak Bantam F.8 w skórzanym futerale z zapinanym paskiem
OpisTubus obiektywu wysuwany automatycznie za pomocą przycisku po prawej stronie przedniej obudowy. Obudowa z czarnego emaliowanego metalu. Z tyłu obudowy okienko do śledzenia numeracji klatek. Centralnie od góry obejma stopki lampy błyskowej otwierana sprężynowo. Wraz z pokrętłem przewijania filmu, umieszczonym po lewej stronie, pokryta warstwą niklowania. Na blokadzie suwaka mocującego tylną pokrywę wytłoczone dane fabryczne.
Uzupełnienie opisubrak danych
Autorzy/miejsce wykonaniaKodak, Stany Zjednoczone, Nowy Jork
Techniki tworzeniaodlew, tłoczenie, skrawanie
Data utworzenia
rekordu
2021-12-03
Datowanie muzealium1938 rok
Sygnatury i napisyNa suwaku zamknięcia tylnej obudowy: KODAK BANTAM F.8/ MADE IN U.S.A. BY/ EASTMAN KODAK CO./ ROCHESTER N.Y.
Materiałystal, aluminium, nikiel, skóra mosiądz, szkło optyczne
Bibliografia
Wymiarywysokość 6,5 cm: szerokość 11 cm: głębokość 3, 5 cm:

Informacje o tym obiekcie opierają się na informacjach historycznych i mogą nie być obecnie dokładne lub kompletne. Badania obiektów są procesem ciągłym, a wiedza o tym obiekcie może nie odzwierciedlać najbardziej aktualnych informacji. Jeżeli zauważysz błąd lub masz dodatkowe informacje na temat tego obiektu napisz e-mail na adres digitalizacja@muzeumlubuskie.pl.

Właścicielem praw autorskich do utworu jest Muzeum Lubuskie im. Jana Dekerta w Gorzowie Wielkopolskim. Zezwala się na użytkowanie cyfrowych utworów w udostępnionej jakości niekomercyjnie, bez utworów zależnych pod warunkiem podania informacji o źródle i autorach. CC BY-NC-ND 4.0.

Warunki udostępnienia cyfrowych wizerunków muzealiów do użytku komercyjnego określa regulamin udostępnienia oraz cennik. Kontakt: wnioski@muzeumlubuskie.pl, tel. kom. 604 225 196.