Aparat fotograficzny skrzynkowy atelierowy INDUSTRAR

Numer inwentarzowyMOG/VII/269
NazwaMiechowy aparat studyjny wielkoformatowy INDUSTAR na statywie
OpisAparat z podwójnym wyciągiem miecha. Z regulowanym pochylaniem przedniego i tylnego standardu i możliwością zmiany płaszczyzny ostrości. Aparat z dwiema wymiennymi kasetkami na klisze szklane 4×5″ montowanymi w ramie matówki.
Uzupełnienie opisuZakup z Antykwariatu Wirydaż, Gorzów, ul. Staszica 10
Autorzy/miejsce wykonaniaIndustar, Rosja Radziecka, Krasnogorsk ?
Techniki tworzeniaTłoczenie, frezowanie, klejenie
2022-01-20
Datowanie muzealium1930 rok
Sygnatury i napisyINDUSTAR 4 (pisany cyrylicą na obudowie obiektywu) 1:4,5/ f = 21 cm. / nr serii: No 384732.
Materiałydrewno gruszy szkło, stal okleina papierowa skóra,
Wymiarydługość:37 cm szerokość:25,5 cm głębokość:27 cm wysokość statywu:95 cm średnica stopki statywu:7,5 cm