Obraz „Madonna 3”

Numer inwentarzowyMOG/IV/1/926
NazwaObraz „Madonna 3”
OpisKobieta z dzbanem na tle dwóch łukowych okien. Oczy skierowane w dół. Delikatna twarz okolona jest siwymi włosami, utrzymana w tonacji popielatej, co sprawia wrażenie, że jest to niewiasta w podeszłym wieku.. Postać odziana w suknię z białym kołnierzem, na którą narzucona jest bordowa peleryna. Warstwa gruntu i farb niezwykle cienka – obraz prześwituje, Głowa kobiety na tle filaru dzielącego okna. Filar wyznacza jednocześnie oś pionową płaszczyzny zagospodarowanej malarsko. Blejtram o szerokości 5 cm wykonany jest na nakładkę.
Uzupełnienie opisuZakup od autora
Autorzy/miejsce wykonaniaŁabowski Jan Orzelec gm. Deszczno
Techniki tworzeniaolej
Data utworzenia
rekordu
1984-04-27
Datowanie muzealium1983
Sygnatury i napisy
Materiałypłótno
Bibliografia
Wymiarywysokość: 71 cm szerokość: 50,5 cm

Informacje o tym obiekcie opierają się na informacjach historycznych i mogą nie być obecnie dokładne lub kompletne. Badania obiektów są procesem ciągłym, a wiedza o tym obiekcie może nie odzwierciedlać najbardziej aktualnych informacji. Jeżeli zauważysz błąd lub masz dodatkowe informacje na temat tego obiektu napisz e-mail na adres digitalizacja@muzeumlubuskie.pl.

Właścicielem praw autorskich do utworu jest Muzeum Lubuskie im. Jana Dekerta w Gorzowie Wielkopolskim. Zezwala się na użytkowanie cyfrowych utworów w udostępnionej jakości niekomercyjnie, bez utworów zależnych pod warunkiem podania informacji o źródle i autorach. CC BY-NC-ND 4.0.

Warunki udostępnienia cyfrowych wizerunków muzealiów do użytku komercyjnego określa regulamin udostępnienia oraz cennik. Kontakt: wnioski@muzeumlubuskie.pl, tel. kom. 604 225 196.