Miecz w pochwie skórzanej

Numer inwentarzowyMOG/IV/2/7
NazwaMiecz w pochwie skórzanej
OpisRękojeść razem z gałką owinieta skórą. Jelec żelazny połączony z rękojeścią przy pomocy odchodzących do góry występów. Jelec posiada zbrocza przy rękojeści. Pochwa jest zdobiona wzorami linearnymi, zakończenie lancetowate. Posiada żelazny trzewik oraz rapcie skórzane połączone z pochwą żelaznymi kółkami Gałka w kształcie krążka obciagnięta skórą.
Autorzy/miejsce wykonaniaSudan Afryka Autor nieznany
Techniki tworzeniawyrób ręczny
Data utworzenia
rekordu
2020-04-28
Datowanie muzealiumok. 1960
Sygnatury i napisy
Materiałymetal drewno skóra
Bibliografia
Wymiarydługość: 76 cm szerokość przy rękojeści: 3,5 cm

Informacje o tym obiekcie opierają się na informacjach historycznych i mogą nie być obecnie dokładne lub kompletne. Badania obiektów są procesem ciągłym, a wiedza o tym obiekcie może nie odzwierciedlać najbardziej aktualnych informacji. Jeżeli zauważysz błąd lub masz dodatkowe informacje na temat tego obiektu napisz e-mail na adres digitalizacja@muzeumlubuskie.pl.

Właścicielem praw autorskich do utworu jest Muzeum Lubuskie im. Jana Dekerta w Gorzowie Wielkopolskim. Zezwala się na użytkowanie cyfrowych utworów w udostępnionej jakości niekomercyjnie, bez utworów zależnych pod warunkiem podania informacji o źródle i autorach. CC BY-NC-ND 4.0.

Warunki udostępnienia cyfrowych wizerunków muzealiów do użytku komercyjnego określa regulamin udostępnienia oraz cennik. Kontakt: wnioski@muzeumlubuskie.pl, tel. kom. 604 225 196.