Rzeźba symbol więzów małżeńskich

Numer inwentarzowyMOG/IV/2/24
NazwaRzeźba symbol więzów małżeńskich
OpisKompozycja składa się z dwóch postaci połączonych łańcuchem. Całość wykonana z jednego kawałka drewna jasnego i lekkiego. Jedna z rzeźb przedstawia kobietę, druga mężczyznę. Postacie w pozycji klęczącej. Łańcuch z pięciu ogniw bezspoinowych. Wszystkie ogniwa są podwójne. Postacie połączone łańcuchem.
Uzupełnienie opisuZakup od Wiesława Walentynowicza z Chełmna
Autorzy/miejsce wykonaniaGwinea Afryka Autor nieznany
Techniki tworzeniarzeźba
Data utworzenia
rekordu
2020-04-30
Datowanie muzealiumok. 1960
Sygnatury i napisy
Materiałydrewno
Bibliografia
Wymiarydługość:93 cm

Informacje o tym obiekcie opierają się na informacjach historycznych i mogą nie być obecnie dokładne lub kompletne. Badania obiektów są procesem ciągłym, a wiedza o tym obiekcie może nie odzwierciedlać najbardziej aktualnych informacji. Jeżeli zauważysz błąd lub masz dodatkowe informacje na temat tego obiektu napisz e-mail na adres digitalizacja@muzeumlubuskie.pl.

Właścicielem praw autorskich do utworu jest Muzeum Lubuskie im. Jana Dekerta w Gorzowie Wielkopolskim. Zezwala się na użytkowanie cyfrowych utworów w udostępnionej jakości niekomercyjnie, bez utworów zależnych pod warunkiem podania informacji o źródle i autorach. CC BY-NC-ND 4.0.

Warunki udostępnienia cyfrowych wizerunków muzealiów do użytku komercyjnego określa regulamin udostępnienia oraz cennik. Kontakt: wnioski@muzeumlubuskie.pl, tel. kom. 604 225 196.