Maska

Numer inwentarzowyMOG/IV/2/29
NazwaMaska
OpisObrzeże imitujace włosy w postaci linii falistej. Właściwa maska piętrowa, gładzona. Oczy i usta maski większej posiadają prześwit. Na wysokim czole ozdoba w kształcie litery „V”. Na policzkach po 3 rowki. Maska właściwa piętrowa, usta trójkątne, rogi.
Uzupełnienie opisu
Autorzy/miejsce wykonaniaBundjoul Bathourst Afryka zach.
Techniki tworzeniarzeźba
Data utworzenia
rekordu
2016-04-26
Datowanie muzealiumprzed 1972
Sygnatury i napisy
Materiałydrewno
Bibliografia
WymiaryGABARYTY (M):95 x 34 cm WYMIARY (M):Obrzeże pod brodą 29 cm, maska większa 39 cm, maska mniejsza 16 cm, nos o dł. 9,5 cm,

Informacje o tym obiekcie opierają się na informacjach historycznych i mogą nie być obecnie dokładne lub kompletne. Badania obiektów są procesem ciągłym, a wiedza o tym obiekcie może nie odzwierciedlać najbardziej aktualnych informacji. Jeżeli zauważysz błąd lub masz dodatkowe informacje na temat tego obiektu napisz e-mail na adres digitalizacja@muzeumlubuskie.pl.

Właścicielem praw autorskich do utworu jest Muzeum Lubuskie im. Jana Dekerta w Gorzowie Wielkopolskim. Zezwala się na użytkowanie cyfrowych utworów w udostępnionej jakości niekomercyjnie, bez utworów zależnych pod warunkiem podania informacji o źródle i autorach. CC BY-NC-ND 4.0.

Warunki udostępnienia cyfrowych wizerunków muzealiów do użytku komercyjnego określa regulamin udostępnienia oraz cennik. Kontakt: wnioski@muzeumlubuskie.pl, tel. kom. 604 225 196.