ORNAT / typu barokowego /

Numer inwentarzowyMOG/IX/4/17
NazwaORNAT typ barokowy
OpisOrnat typu barokowego uszyty został z jedwabiu naturalnego barwionego na kolor niebieski. Podbicie z materii jedwabnej żółtej. Kształt prostokąta z otworem pośrodku do wdziewania przez głowę. Z tyłu zdobiony krzyżęm koloru jasnego z haftem maszynowym wykonanym z nici żółtych. Haft wyobraża krzew zajmujący całą powierzchnię krzyża liczącego 102 cm wysokości i 53 cm szerokości. Wszystkie ramiona krzyża mierzą po 19 cm szerokości. Na przecięciu ramion znak „IHS” ujęty w koło ze złotej taśmy. Poniżej dwuwyrazowy napis łaciński – trudny do odczytania. Krzyż ujęty jest w taśmę ze złotej nitki. Przód ornatu zdobi, uczyniony ze złotej taśmy, trójkąt zwrócony kątem ostrym ku dołowi; wzdłuż osipionowej. Kraje ornatu obszyte zostały taśmą złoto czerwoną z motywami krzyża równoramiennego. W ornacie, celem jego ozdoby, użyto 6 taśm o różnych motywach.
Uzupełnienie opisu
Autorzy/miejsce wykonaniaNieznany autor