Strój damski

Numer inwentarzowyMOG/IV/1/416
NazwaStrój damski
OpisSkłada się z następujących części: – czepek na głowę mający postać chamelki w kształcie trzyrzędowej korony z przyszytą opdającą na dwa ramiona nadkrywką zdobioną krzyzykowym haftem o czerwonyh i niebieskich motywach geometrycznych, – koszula z marszczonymi rękawami, zdobiona haftem krzyzykowym (motywy geometryczne, kolor czerwony i niebieskina rękawach i kołnierzu – spódnica marszczona w pasie niebieska krata wzbogacona czerwonymii zielonymi pasami -serdak zapinany z przodu na haftki – fartuch marszczonyw pasie, zdobiony podobnie jak koszula.
Uzupełnienie opisuZakup od Marii Zacharowicz ze Strzelec Krajeńskich
Autorzy/miejsce wykonaniaLitwa
Techniki tworzeniaszycie
Data utworzenia
rekordu
2020-12-31
Datowanie muzealiumok. 1938
Sygnatury i napisy
Materiałylen bawełna
Bibliografia
Wymiary

Informacje o tym obiekcie opierają się na informacjach historycznych i mogą nie być obecnie dokładne lub kompletne. Badania obiektów są procesem ciągłym, a wiedza o tym obiekcie może nie odzwierciedlać najbardziej aktualnych informacji. Jeżeli zauważysz błąd lub masz dodatkowe informacje na temat tego obiektu napisz e-mail na adres digitalizacja@muzeumlubuskie.pl.

Właścicielem praw autorskich do utworu jest Muzeum Lubuskie im. Jana Dekerta w Gorzowie Wielkopolskim. Zezwala się na użytkowanie cyfrowych utworów w udostępnionej jakości niekomercyjnie, bez utworów zależnych pod warunkiem podania informacji o źródle i autorach. CC BY-NC-ND 4.0.

Warunki udostępnienia cyfrowych wizerunków muzealiów do użytku komercyjnego określa regulamin udostępnienia oraz cennik. Kontakt: wnioski@muzeumlubuskie.pl, tel. kom. 604 225 196.