Filiżanka ze spodkiem

Numer inwentarzowyMOG/II/1/1161
NazwaFiliżanka ze spodkiem
OpisFiliżanka cylindryczna z uszkiem złoconym. Zewnętrzna ścianka ozdobiona sceną z bajki „Niedźwiedź i dwaj strzelcy”, według La Fontaine’a, malowaną „en grisaille” na białym tle. Na spodzie filiżanki malowany ciemnobrązową farbą napis: „Les deux amis / Qui Vendent la peau de L’ours”. Spodek okrągły, z lekko uniesionym wąskim kołnierzem. Na kołnierzu spodka pejzaż z głazami i drzewami. Na dnie lustra, pośrodku, złota rozeta.
Uzupełnienie opisuDar dr Carli Müller
AutorzyCharles Halley (boulevard et rue Montmartre)
Techniki tworzeniamalowanie naszkliwne, złocenie
Data utworzenia
rekordu
2017-06-22
Datowanie muzealiumokoło 1800-1810
Sygnatury i napisySygn.: na spodzie filiżanki malowany złoty napis „halley”; na spodku czerwony napis „halley’
MateriałyPorcelana, farba naszkliwna, złoto
Bibliografia
Wymiarywysokość filiżanki: 6,2 cm
średnica filiżanki: 6,3 cm
wysokość spodka: 3 cm
średnica spodka: 13 cm

Informacje o tym obiekcie opierają się na informacjach historycznych i mogą nie być obecnie dokładne lub kompletne. Badania obiektów są procesem ciągłym, a wiedza o tym obiekcie może nie odzwierciedlać najbardziej aktualnych informacji. Jeżeli zauważysz błąd lub masz dodatkowe informacje na temat tego obiektu napisz e-mail na adres digitalizacja@muzeumlubuskie.pl.

Właścicielem praw autorskich do utworu jest Muzeum Lubuskie im. Jana Dekerta w Gorzowie Wielkopolskim. Zezwala się na użytkowanie cyfrowych utworów w udostępnionej jakości niekomercyjnie, bez utworów zależnych pod warunkiem podania informacji o źródle i autorach. CC BY-NC-ND 4.0.

Warunki udostępnienia cyfrowych wizerunków muzealiów do użytku komercyjnego określa regulamin udostępnienia oraz cennik. Kontakt: wnioski@muzeumlubuskie.pl, tel. kom. 604 225 196.