Krzyż nastolny

Numer inwenatrzowyMOG/IV/1/1613
NazwaKrzyż nastolny
OpisKrzyż nastolny stojący z pasyjką składa się z pięciu elementów: trzypoziomowa okrągła podstawa w formie schodków, beleczka pionowa krzyża (słup), trzy beleczki poziome ( ramiona) – dolna ukośna, do krzyża przytwierdzona wyrzeźbiona pasyjka z charakterysycznym dla wschodniego chrześcijaństwa układem stóp (tzn. obok siebie). Do górnego ramienia przytwierdzona tabliczka z cyrylicznym napisem „ІНЦІ”. Krzyż pomalowany na brązowo, na pasyjce ślady malowania złotolem.
Uzupełnienie opisuDar ks, Włodzimierza Kochana, proboszcza parafii prawosławnych w Brzozie i Ługach w latach 1958-2000
Autorzynieznany Pielgrzymka gmina Osiek Jasielski Łemkowszczyzna
Techniki tworzeniarzeźbiarska
Data utworzenia
rekordu
2020-05-14
Datowanie muzealium1946 (?)
Sygnatury i napisyna gornej beleczce napis „ІНЦІ
Materiały
Bibliografia
Wymiarywysokość: 29 cm
szerokość: 10,5 cm
długość: 9,5 cm

Informacje o tym obiekcie opierają się na informacjach historycznych i mogą nie być obecnie dokładne lub kompletne. Badania obiektów są procesem ciągłym, a wiedza o tym obiekcie może nie odzwierciedlać najbardziej aktualnych informacji. Jeżeli zauważysz błąd lub masz dodatkowe informacje na temat tego obiektu napisz e-mail na adres digitalizacja@muzeumlubuskie.pl.

Właścicielem praw autorskich do utworu jest Muzeum Lubuskie im. Jana Dekerta w Gorzowie Wielkopolskim. Zezwala się na użytkowanie cyfrowych utworów w udostępnionej jakości niekomercyjnie, bez utworów zależnych pod warunkiem podania informacji o źródle i autorach. CC BY-NC-ND 4.0.

Warunki udostępnienia cyfrowych wizerunków muzealiów do użytku komercyjnego określa regulamin udostępnienia oraz cennik. Kontakt: wnioski@muzeumlubuskie.pl, tel. kom. 604 225 196.