Krucyfiks stojący

Numer inwentarzowyMOG/IV/1/1220
NazwaKrucyfiks stojący
OpisFigura Chrystusa (pasyjka) przytwierdzona gwoździami do czarnego krzyża. Trzystopniowy postument, trapezowate zakończenie ramion. Rzeźba pełna, opracowanie dokładne pod względem anatomicznym. Głowa w cierniowej koronie opada na prawe ramię. Włosy z przedziałkiem z przodu opadają na kark i prawy bok. Oczy przymknięte, nos wydatny, usta wąskie okolone wąsem i brodą. Tors schematyczny z uwypuklonym żołądkiem, biodra otacza suto marszczone peryzonium. Ślady jasnożółtej polichromii,na czole i brzuchu ślady krwi uczynione czerwoną farbą
Uzupełnienie opisuZakup od Arkadiusza Krzysztofa Hermana z Gorzowa.
Miejsce powstaniaWilno
Techniki tworzeniarzeźba
1987-06-11
Datowanie muzealiumok. 1900
Sygnatury i napisyNa beleczce pionowej, poniżej poprzeczki napis:”INRI”.
Materiałydrewno
Wymiarywysokość: 42,5 cm