Sierszenki jednopęcherzowe

Numer inwentarzowyMOG/IV/1/219
NazwaSierszenki jednopęcherzowe
OpisSkładają się z pęcherza wołowego, ustnika i przebierki. Ustnik o długości 22,5 cm z pęcherzem jest połączony za pomocą mosiężnego pierścienia. Przebierka połączona z pęcherzem jest za pomocą drewnianego kolanka. Zakonczeniem przebierki jest tuba z rogu bydlęcego.
Uzupełnienie opisuZakup
AutorzyDomagała Franciszek Zbąszyń
Techniki tworzeniawyrób ręczny
Data utworzenia
rekordu
1977-11-14
Datowanie muzealium1977
Sygnatury i napisy
Materiałypęcherz wołowy
Bibliografia
Wymiary

Informacje o tym obiekcie opierają się na informacjach historycznych i mogą nie być obecnie dokładne lub kompletne. Badania obiektów są procesem ciągłym, a wiedza o tym obiekcie może nie odzwierciedlać najbardziej aktualnych informacji. Jeżeli zauważysz błąd lub masz dodatkowe informacje na temat tego obiektu napisz e-mail na adres digitalizacja@muzeumlubuskie.pl.

Właścicielem praw autorskich do utworu jest Muzeum Lubuskie im. Jana Dekerta w Gorzowie Wielkopolskim. Zezwala się na użytkowanie cyfrowych utworów w udostępnionej jakości niekomercyjnie, bez utworów zależnych pod warunkiem podania informacji o źródle i autorach. CC BY-NC-ND 4.0.

Warunki udostępnienia cyfrowych wizerunków muzealiów do użytku komercyjnego określa regulamin udostępnienia oraz cennik. Kontakt: wnioski@muzeumlubuskie.pl, tel. kom. 604 225 196.