Sierszenki dwupęcherzowe

Numer inwenatrzowyMOG/IV/1/887
NazwaSierszenki dwupęcherzowe
OpisSkładają się z dwóch pęcherzy – większego wołowego i mniejszego wieprzowego, ustnika i przebierki.Ustnik z większym pęcherzem jest połączony za pomocą mosiężnego tulejki. Przebierka połączona z mniejszym pęcherzem .Zakonczeniem przebierki jest tuba z rogu bydlęcego. Wszystkie łącza wzmocniono czerwonym suknem.
Uzupełnienie opisuZakup
AutorzyDomagała Franciszek Zbąszyń
Techniki tworzenia
Data utworzenia
rekordu
1983-10-04
Datowanie muzealium1983
Sygnatury i napisy
Materiałydrewno śliwy róg pęcherz wołowy pęcherz wieprzowy
Bibliografia
Wymiary

Informacje o tym obiekcie opierają się na informacjach historycznych i mogą nie być obecnie dokładne lub kompletne. Badania obiektów są procesem ciągłym, a wiedza o tym obiekcie może nie odzwierciedlać najbardziej aktualnych informacji. Jeżeli zauważysz błąd lub masz dodatkowe informacje na temat tego obiektu napisz e-mail na adres digitalizacja@muzeumlubuskie.pl.

Właścicielem praw autorskich do utworu jest Muzeum Lubuskie im. Jana Dekerta w Gorzowie Wielkopolskim. Zezwala się na użytkowanie cyfrowych utworów w udostępnionej jakości niekomercyjnie, bez utworów zależnych pod warunkiem podania informacji o źródle i autorach. CC BY-NC-ND 4.0.

Warunki udostępnienia cyfrowych wizerunków muzealiów do użytku komercyjnego określa regulamin udostępnienia oraz cennik. Kontakt: wnioski@muzeumlubuskie.pl, tel. kom. 604 225 196.