Rzeźba „Przodownica w stroju Ziemi Lubuskiej”

Numer inwentarzowyMOG/IV/1/801
NazwaRzeźba „Przodownica w stroju Ziemi Lubuskiej”
OpisRzeźba stanowi wyobrażenie kobiety w długiej do ziemi spódnicy i fartuchu poniżej kolan. W złożonych niżej piersi rękach trzyma przyciskając do siebie dwa stylizowane kłosy zboża. Powyżej na szyi duża kokarda i kryza, na głowie czepiec. Oczywiście opisany strój jest strojem babimojskim uznanym po wojnie przez władze za ludowy strój lubuski. Na podstawie jest napis: „Nagroda przechodnia dla przodującej gminy powiatu Gorzów, 15.IX.1946”
Uzupełnienie opisudar
AutorzyWoźniak
Techniki tworzeniarzeźba pełna
Data utworzenia
rekordu
2020-04-22
Datowanie muzealium1946
Sygnatury i napisyNa podstawie napis: „Nagroda przechodnia dla przodującej gminy powiatu Gorzów” Z prawej strony podstawy umieszczono znak przypominający literę „W” z umieszczoną nad nim literą”C”.
Materiałydrewno
Bibliografia
Wymiarywysokość: 42,5 cm
szerokość: 9 cm

Informacje o tym obiekcie opierają się na informacjach historycznych i mogą nie być obecnie dokładne lub kompletne. Badania obiektów są procesem ciągłym, a wiedza o tym obiekcie może nie odzwierciedlać najbardziej aktualnych informacji. Jeżeli zauważysz błąd lub masz dodatkowe informacje na temat tego obiektu napisz e-mail na adres digitalizacja@muzeumlubuskie.pl.

Właścicielem praw autorskich do utworu jest Muzeum Lubuskie im. Jana Dekerta w Gorzowie Wielkopolskim. Zezwala się na użytkowanie cyfrowych utworów w udostępnionej jakości niekomercyjnie, bez utworów zależnych pod warunkiem podania informacji o źródle i autorach. CC BY-NC-ND 4.0.

Warunki udostępnienia cyfrowych wizerunków muzealiów do użytku komercyjnego określa regulamin udostępnienia oraz cennik. Kontakt: wnioski@muzeumlubuskie.pl, tel. kom. 604 225 196.