Filiżanka ze spodkiem

Numer inwentarzowyMOG/II/1/1163
NazwaFiliżanka ze spodkiem
OpisFiliżanka stożkowata, stopka zaznaczona podwójnym uskokiem. Złocone ucho w kształcie węża z ciałem w połowie zwiniętym w kółko. Wokół złoconej czaszy dwa paski ornamentu z motywem roślinnym. Od przodu, w owalnej rezerwie obramowanej złotym paskiem, malowane en grisaille, przedstawienie alegoryczne Tańca – na tle pejzażu tańcząca młoda kobieta i siedzący na głazie amorek grający na flecie. Wewnątrz filiżanki, na wysokości ucha złoty napis „la Danse”. Spodek o uniesionym kołnierzu, ozdobiony szeroką bordiurą z antykizującym motywem roślinnym z polerowanego i matowanego złota.
Uzupełnienie opisuDar dr Carli Müller
AutorzyWytwórnia Pierre’a Louisa Dagoty’ego
Techniki tworzeniamalowanie naszkliwne, złocenie
Data utworzenia
rekordu
2017-06-22
Datowanie muzealiumokoło 1804-1810
Sygnatury i napisySygn.: na spodzie filiżanki malowany złotą farbą napis: „Dagoty / a paris”
MateriałyPorcelana, farba naszkliwna, złoto
Bibliografia
Wymiarywysokość filiżanki: 9 cm
średnica podstawy: 6,5 cm
wysokość spodka: 2,2 cm
średnica spodka: 13,5 cm

Informacje o tym obiekcie opierają się na informacjach historycznych i mogą nie być obecnie dokładne lub kompletne. Badania obiektów są procesem ciągłym, a wiedza o tym obiekcie może nie odzwierciedlać najbardziej aktualnych informacji. Jeżeli zauważysz błąd lub masz dodatkowe informacje na temat tego obiektu napisz e-mail na adres digitalizacja@muzeumlubuskie.pl.

Właścicielem praw autorskich do utworu jest Muzeum Lubuskie im. Jana Dekerta w Gorzowie Wielkopolskim. Zezwala się na użytkowanie cyfrowych utworów w udostępnionej jakości niekomercyjnie, bez utworów zależnych pod warunkiem podania informacji o źródle i autorach. CC BY-NC-ND 4.0.

Warunki udostępnienia cyfrowych wizerunków muzealiów do użytku komercyjnego określa regulamin udostępnienia oraz cennik. Kontakt: wnioski@muzeumlubuskie.pl, tel. kom. 604 225 196.