Misa ze scenami z bajek La Fontaine’a

Numer inwentarzowyMOG/II/1/1160
NazwaMisa ze scenami z bajek La Fontaine’a
OpisMisa rozszerzająca się ku górze. Stopa profilowana. Zewnętrzna ścianka ozdobiona dwiema scenami z bajek „Lis kusy” i „Zające i żaby”, według La Fontaine’a, malowanymi naszkliwnie „en grisaille” na białym tle. Szeroki pas złoty na stopie i nad miniaturami przy krawędzi. Na spodzie misy malowane ciemnobrązową farbą napisy: „Le Renard Sans Queue. / Les Lievres et les Grenouilles”.
Uzupełnienie opisuDar dr Carli Müller
AutorzyCharles Halley (boulevard et rue Montmartre)
Techniki tworzeniamalowanie naszkliwne, złocenie
Data utworzenia
rekordu
2017-06-22
Datowanie muzealiumokoło 1800-1810
Sygnatury i napisySygn.: halley – złoty napis malowany na szkliwie
MateriałyPorcelana, farba naszkliwna, złoto
Bibliografia
Wymiarywysokość: 8 cm

Informacje o tym obiekcie opierają się na informacjach historycznych i mogą nie być obecnie dokładne lub kompletne. Badania obiektów są procesem ciągłym, a wiedza o tym obiekcie może nie odzwierciedlać najbardziej aktualnych informacji. Jeżeli zauważysz błąd lub masz dodatkowe informacje na temat tego obiektu napisz e-mail na adres digitalizacja@muzeumlubuskie.pl.

Właścicielem praw autorskich do utworu jest Muzeum Lubuskie im. Jana Dekerta w Gorzowie Wielkopolskim. Zezwala się na użytkowanie cyfrowych utworów w udostępnionej jakości niekomercyjnie, bez utworów zależnych pod warunkiem podania informacji o źródle i autorach. CC BY-NC-ND 4.0.

Warunki udostępnienia cyfrowych wizerunków muzealiów do użytku komercyjnego określa regulamin udostępnienia oraz cennik. Kontakt: wnioski@muzeumlubuskie.pl, tel. kom. 604 225 196.