Wazka z pokrywką

Numer inwentarzowyMOG/II/1/1177
NazwaWazka z pokrywką
OpisWazka na kolistej wyodrębnionej stopie, z czarą półkulistą, zamykaną spłaszczoną u góry pokrywą, z uchwytem w formie szyszki, z dwoma umieszczonymi uchami łamanymi pod kątem prostym. Dekoracja czary występuje w układzie pasowym, ze złoconym motywem roślinnym i na czarnym tle różowym ornamentem fałdowym, ujętym złotymi paskami. Pokrywa z analogiczną dekoracją. Ucha i uchwyt pokrywy złocone.
Uzupełnienie opisuDar dr Carli Müller
AutorzyWytwórnia Locré & Russinger (rue de la Fontaine-au-Roi)
Techniki tworzeniamalowanie naszkliwne, złocenie
Data utworzenia
rekordu
2017-06-22
Datowanie muzealiumlata 90. XVIII w.
Sygnatury i napisySygn.:
MateriałyPorcelana, farby naszkliwne, złoto
Bibliografia
Wymiarywysokość: 12,7 cm

Informacje o tym obiekcie opierają się na informacjach historycznych i mogą nie być obecnie dokładne lub kompletne. Badania obiektów są procesem ciągłym, a wiedza o tym obiekcie może nie odzwierciedlać najbardziej aktualnych informacji. Jeżeli zauważysz błąd lub masz dodatkowe informacje na temat tego obiektu napisz e-mail na adres digitalizacja@muzeumlubuskie.pl.

Właścicielem praw autorskich do utworu jest Muzeum Lubuskie im. Jana Dekerta w Gorzowie Wielkopolskim. Zezwala się na użytkowanie cyfrowych utworów w udostępnionej jakości niekomercyjnie, bez utworów zależnych pod warunkiem podania informacji o źródle i autorach. CC BY-NC-ND 4.0.

Warunki udostępnienia cyfrowych wizerunków muzealiów do użytku komercyjnego określa regulamin udostępnienia oraz cennik. Kontakt: wnioski@muzeumlubuskie.pl, tel. kom. 604 225 196.