Talerz płytki

Numer inwentarzowyMOG/II/1/1154
NazwaTalerz płytki
OpisTalerz ozdobiony motywem samicy bażanta złocistego na tle pejzażu z drzewami. Za nią, po lewej ułamany pień drzewa, z siedzącym na gałązce niebieskim ptakiem. Kołnierz z reliefowym wzorem plecionki, malowany turkusem i złotym ornamentem.
Uzupełnienie opisuDar dr Carli Müller
AutorzyManufaktura w Sévres
Techniki tworzeniamalowanie naszkliwne, złocenie
Data utworzenia
rekordu
2017-06-22
Datowanie muzealium1780
Sygnatury i napisySygn.: znak manufaktury – dwie splecione litery L, pośrodku litery CC (datujące)
MateriałyPorcelana, farby naszkliwne, złoto
Bibliografia
Wymiaryśrednica: 23,8 cm

Informacje o tym obiekcie opierają się na informacjach historycznych i mogą nie być obecnie dokładne lub kompletne. Badania obiektów są procesem ciągłym, a wiedza o tym obiekcie może nie odzwierciedlać najbardziej aktualnych informacji. Jeżeli zauważysz błąd lub masz dodatkowe informacje na temat tego obiektu napisz e-mail na adres digitalizacja@muzeumlubuskie.pl.

Właścicielem praw autorskich do utworu jest Muzeum Lubuskie im. Jana Dekerta w Gorzowie Wielkopolskim. Zezwala się na użytkowanie cyfrowych utworów w udostępnionej jakości niekomercyjnie, bez utworów zależnych pod warunkiem podania informacji o źródle i autorach. CC BY-NC-ND 4.0.

Warunki udostępnienia cyfrowych wizerunków muzealiów do użytku komercyjnego określa regulamin udostępnienia oraz cennik. Kontakt: wnioski@muzeumlubuskie.pl, tel. kom. 604 225 196.