Dzbanek do kawy

Numer inwentarzowyMOG/II/1/1158
NazwaDzbanek do kawy
OpisDzbanek do kawy, kształtu owoidalnego, z uskokowym przewężeniem podkreślonym, szerokim złotym pasem. Wylew rurkowaty. Ucho wygięte. Pokrywka wysklepiona, zwieńczona rozetką i szyszką. Brzusiec dzbanka dekorowany dwiema scenami z bajek zwierzęcych na tle pejzażu „Leopard i lis” i „Lis i bocian”, według Ezopa, malowanymi „en grisaille” na białym tle. Wylew, ucho i pokrywka złocone. Na spodzie malowane ciemnobrązową farbą napisy: „Le Leopard et le Renard / Le Renard et la Cigogne”.
Uzupełnienie opisuDar dr Carli Müller
AutorzyCharles Halley (boulevard et rue Montmartre)
Techniki tworzeniamalowanie naszkliwne, złocenie
Data utworzenia
rekordu
2017-06-22
Datowanie muzealiumokoło 1800-1810
Sygnatury i napisySygn.: halley – czerwona na szkliwie
MateriałyPorcelana, farba naszkliwna, złoto
Bibliografia
Wymiarywysokość: 18,3 cm

Informacje o tym obiekcie opierają się na informacjach historycznych i mogą nie być obecnie dokładne lub kompletne. Badania obiektów są procesem ciągłym, a wiedza o tym obiekcie może nie odzwierciedlać najbardziej aktualnych informacji. Jeżeli zauważysz błąd lub masz dodatkowe informacje na temat tego obiektu napisz e-mail na adres digitalizacja@muzeumlubuskie.pl.

Właścicielem praw autorskich do utworu jest Muzeum Lubuskie im. Jana Dekerta w Gorzowie Wielkopolskim. Zezwala się na użytkowanie cyfrowych utworów w udostępnionej jakości niekomercyjnie, bez utworów zależnych pod warunkiem podania informacji o źródle i autorach. CC BY-NC-ND 4.0.

Warunki udostępnienia cyfrowych wizerunków muzealiów do użytku komercyjnego określa regulamin udostępnienia oraz cennik. Kontakt: wnioski@muzeumlubuskie.pl, tel. kom. 604 225 196.