Widokówka

Numer inwentarzowyMOG/V/3/327
Nazwawidokówka
OpisBarwna widokówka z napisem: „Gruss aus Landsberg a/W.”. Kartka pocztowa składa się z trzech widoków: pierwszy po lewej ma napis: „Landgerichtsgebaüde” i przedstawia obecną ul. Sikorskiegow kierunku zachodnim, na pierwszym planie budynek sądu; drugi po lewej widok przedstawia rynek w kierunku zachodnim z widokiem na Katedrę z napisem „Marienkirche u. Markt”; trzeci po prawej widok to panorama miasta w kierunku północno-zachodnim (widoczna jest Warta na pierwszym planie oraz wieże Katedry i dzisiejszego „Białego Kościoła”).
Uzupełnienie opisuZakup od Robert Piotrowski, Gorzów Wielkopolski, ul. Sportowa
Autorzy/miejsce wykonaniaOttmar Zieher, München
Techniki tworzeniabrak danych
Data utworzenia
rekordu
2022-04-13
Datowanie muzealiumKońcówka XIX wieku
Sygnatury i napisyNa awersie widokówki widnieje korespondencja, natomiast na rewersie dane odbiorcy, dwie pieczątki i znaczek pocztowy.
Materiałybrak danych
Bibliografia
Wymiarywysokość:8,9 cm szerokość:14 cm

Informacje o tym obiekcie opierają się na informacjach historycznych i mogą nie być obecnie dokładne lub kompletne. Badania obiektów są procesem ciągłym, a wiedza o tym obiekcie może nie odzwierciedlać najbardziej aktualnych informacji. Jeżeli zauważysz błąd lub masz dodatkowe informacje na temat tego obiektu napisz e-mail na adres digitalizacja@muzeumlubuskie.pl.

Właścicielem praw autorskich do utworu jest Muzeum Lubuskie im. Jana Dekerta w Gorzowie Wielkopolskim. Zezwala się na użytkowanie cyfrowych utworów w udostępnionej jakości niekomercyjnie, bez utworów zależnych pod warunkiem podania informacji o źródle i autorach. CC BY-NC-ND 4.0.

Warunki udostępnienia cyfrowych wizerunków muzealiów do użytku komercyjnego określa regulamin udostępnienia oraz cennik. Kontakt: wnioski@muzeumlubuskie.pl, tel. kom. 604 225 196.